0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Извршени 2.608 надзори и контроли последната недела, затворени пет угостителски објекти

Вкупно 2.608 надзори и контроли по основ на почитување на здравствените протоколи и материјалните закони се извршени од 4 до 10 јануари, од страна на седум инспекциски служби. Затворени се пет угостителски објекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close