0_Web_АктуелноBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Извозот со раст од 29 отсто во првиот квартал

Извозот на стоки од земјава во првиот квартал годинава бележи раст од 29 осто во однос на тој период лани, објави Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close