0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Извозот од ТИРЗ околу 2,6 милјарди евра, увозот 2,2 милјарди евра, зголемен и бројот на вработени

Заклучно со декември лани вкупниот извоз од технолошко-развојните зони изнесува околу 2,6 милјарди евра, а увозот 2,2 милјарди евра. Забележан е и раст на бројот на вработени во зоните така што според податоците што повеќе од 50 компании ги имаат доставено до Дирекцијата на технолошко-развојните зони, има раст од 0,6 проценти во однос на 2019 година. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close