Дописници СветЕвропа

Извозот на француско оружје падна за 41 отсто во 2020 година

Извозот на француско оружје падна за 41 отсто во 2020 година, според годишниот извештај доставен во парламентот. Овој пад се објаснува со светската здравствена криза и не ги „одразува фундаментален тренд“, уверува Министерството за вооружени сили

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close