0_Спорт.ПорталФудбал

Извлечени двојките за полуфиналето на шпанскиот куп, Леванте на Барди го доби Атлетик

Тимот на Леванте за кој настапува македонскиот репрезентативец Енис Барди, во полуфиналето на шпанскиот фудбалски куп ќе игра со Атлетик Билбао.

Мадрид, 5 февруари 2021 (МИА) – Тимот на Леванте за кој настапува македонскиот репрезентативец Енис Барди, во полуфиналето на шпанскиот фудбалски куп ќе игра со Атлетик Билбао.

Ова е епилогот по денешната ждрепка која го одреди и другиот полуфинален пар, Барселона – Севиља.

Полуфиналето ќе се игра во формат од два натпревари.

Првите натпревари се закажани за 10 февруари, реваншите на 3 март. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close