0_Спорт.ПорталФудбал

Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Во Фудбалската федерација на Македонија денес сде одржа ждрепка за осминафиналната фаза од националниот куп.

Скопје, 29 септември 2020 (МИА) – Во Фудбалската федерација на Македонија денес сде одржа ждрепка за осминафиналната фаза од националниот куп.

Извлечени се следниве двојки:

Академија Пандев – Вардар
Македонија Ѓ.П. – Каменица Саса
Шкендија – Гостивар
Шкупи – Кит Го
Кожуф – Силекс
Струга Трим Љум – Работнички
Брегалница – Беласица
Ренова – Пелистер.

Натпреварите се закажани за 21 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close