0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Извлечени двојките за четвртфиналето во Лигата на шампионите

Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево се одржа жрепката за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите.

Нион, 19 март 2021 (МИА) – Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево се одржа жрепката за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на шампионите.

Двојките се:
1. Реал Мадрид – Ливерпул
2. Манчестер сити – Борусија Дортмунд
3. Баерн Минхен – Пари Сен-Жермен
4. Порто – Челзи.

Во полуфинаето ќе играат подобриот од првиот и четвртиот пар и победниците од втората и третата двојка.

Првите натпревари од четвртфиналната фаза ќе се одржат на 6 и 7 април, реваншите на 13 и 14 април.

Првите полуфиналиња се закажани за 27 и 28 април, реваншите за 4 и 5 мај.

Финалето ќе се одржи на 29 мај во Истанбул на „Олимпискиот стадион Ататурк“. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close