0_Спорт.ПорталФудбал

Извлечени двојките за четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

На денешното извлекување во „Куќа на фудбалот“ беа одредени двојките за четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија.

Скопје, 27 октомври 2020 (МИА) – На денешното извлекување во „Куќа на фудбалот“ беа одредени двојките за четвртфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија.

За место меѓу најдобрите четири екипи ќе одлучуваат натпреварите:

Академија Пандев – Шкупи
Струга Трим Лум – Ренова
Беласица – Македонија Ѓ.П.
Силекс – Шкендија.

Ќе се игра само еден натпревар, без реванши. Средбите се закажани за 25 ноември 2020 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close