СветСвет.Портал

Известувач на ОН бара од Трамп да го помилува Џулијан Асанж

Известувачот на ОН за тортура, Нилс Мелцер денеска испрати отворено писмо до американскиот претседател Доналд Трамп и го замоли да го помилува основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, бидејќи тој не е „непријател на американскиот народ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close