Svet.SlajderСветСвет.Портал

Извештај: Саудискиот престолонаследник го одобрил убиството на Кашоги

Саудискиот принц Мухамед бин Салман го одобрил,  а можеби и го нарачал убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во 2018 година, според извештај на американското разузнавање објавен денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close