КултураКултура.Портал

Извештајот за напредокот на земјата најдоцна утревечер ќе биде испратен до Центарот за светско наследство при УНЕСКО

Националната комисија го усвои извештајот за напоредокот на земјата за УНЕСКО. Според процедура тој беше на седница на Влада и мислење од сите други институции, тие процедури се завршени. Извештајот се преведува, мора да е преведен совршено и утревечер најдоцна ќе биде испратен до Центарот за светско наследство при УНЕСКО, информира на денешната прес-конференција министерката за култура Ирена Стефоска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close