Svet.SlajderСвет

Извештај: Франција има значителна одговорност за геноцидот во Руанда

Франција „има значителна одговорност“ во дозволувањето на геноцидот во Руанда и сè уште одбива да ја признае својата вистинска улога во хоророт во 1994 година, се вели во извештајот нарачан од Кигали, објавен денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close