0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Изум на отпад: Јужнокорејски професор прв ги конструира самоуправувачките автомобили, но не доби поддршка и пропадна

Децении пред трката за производство на автомобил што сам управува стана натпревар вреден повеќе милијарди долари меѓу технолошки гиганти како Тесла и Гугл, јужнокорејски професор изгради автономно возило и го тестираше низ целата земја - само за неговото истражување да биде испратено до отпад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close