Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Изрекување пресуда за Радован Караџиќ

Жалбениот совет на Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови (наследник на Хашкиот трибунал) денеска, по три години жалбена постапка, ќе ја изрече второстепената пресуда за поранешниот лидер на босанските Срби, Радован Караџиќ.

Back to top button
Close
Close