ОпштествоХроника

Изречени 592 санкции за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се вкупно 592 прекршоци.

Скопје, 23 декември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се вкупно 592 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. ки/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close