0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Изречени 566 казни за брзо возење на патиштата во државата

Вкупно 566 возачи беа санкционирани вчера на територија на државата, во рамки на зајакнатата акциска контрола што ја спроведува МВР. Од нив, 75 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Back to top button
Close
Close