0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Изречени 467 санкции за неносење маска

За неносење маска во текот на вчерашниот ден се регистрирани вкупно 467 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close