ОпштествоХроникаХроника.Портал

Изречени 368 санкции за неносење маска

На територијата на државата вчера се регистрирани 368 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close