Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Изречени 18 казни за брзо возење на „Индустриска“ во Тетово

Со употреба на радар, тетовската полиција попладнево  повторно контролираше колку брзо се вози по булеварот „Видое Смилевски-Бато“, познат како „Индустриска“ улица, при што се изречени 18 казни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close