ОпштествоХроникаХроника.Портал

Изречени 133 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

Санкционирани се 133 возачи во засилената акциска контрола што е спроведена денеска од 9:00 до 16:00 часот на подрачјето на СВР Штип, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close