0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Изречени 117 санкции за брзо возење на територијата на СВР Тетово

На подрачјето на СВР Тетово во рамки на денешната засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, санционирани се 117 возачи, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close