0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Изречени 101 санкции за брзо возење на територијата на СВР Куманово

На подрачјето на СВР Куманово денеска спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 101 возачи, од кои 68 на територија на Куманово, 26 на територија на Крива Паланка и седум на територија на Кратово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close