Svet.SlajderСвет

Израелските сили во мај привеле 3.100 Палестинци

Израелските сили во мај приведле 3.100 Палестинци, од кои поголемиот број се државјани на Израел, се наведува во заедничкиот извештај на Комитетот за затвореници на Палестинската ослободителна организација (ПЛО) и палестинските институции

Back to top button
Close
Close