Svet.SlajderСвет

Израелските сили повторно пукаа врз цели во Газа

Израелската војска ги потврди воздушните напади врз Газа и во објавата на Твитер наведе дека се подготвува за различни сценарија, вклучително и можност за ескалација на непријателствата со Хамас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close