Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израелскиот претседател го довери мандатот за состав на нова влада на лидерот на опозицијата Лапид

Израелскиот претседател Рувен Ривлин денеска одлучи да му го довери мандатот за состав на новата влада на лидерот на опозицијата, Јаир Лапид.

Back to top button
Close
Close