СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израелскиот опозициски лидер Лапид формираше нова влада, крај на владеењето на Нетанјаху

Противниците на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху постигнаа договор за формирање коалиција.

Back to top button
Close
Close