Svet.SlajderСвет

Израелскиот амбасадор во ОН ја напушти пленарната сала во текот на говорот на Ердоган

Израелскиот амбасадор во ОН, Гилад Ердан, кој присуствуваше на состаноците во Генералното собрание на ОН во Њујорк, ја напушти пленарната сала за време на говорот на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, кој остро го критикуваше Израел.

The fullnews article is available only to subscribers of the MIA web-service.
Sign in or contact our marketing sector for more information.

Tel. +389 2 2461600 ext. 235
e-mail: marketing@mia.mk .

Back to top button
Close
Close