СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израелски воздушни напади врз јужен Либан

Израелски борбени авиони извршиле два напада врз цели во предградието на либанскиот град Махмуд, околу 12 километри од израелската граница, објави телевизијата Ал Манар.

Back to top button
Close
Close