СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израелски воздушни напади врз локации на Хамас

Израелски борбени авиони погодија локации на Хамас во Газа како одговор на ракетните напади врз Израел во петокот вечерта, напиша портпаролот на израелската војска рано утрово на Твитер.

Back to top button
Close
Close