0_Магазин.ПорталЗдравје

Израелски научници ја открија „Ахиловата пета“ на ракот

Во науката одамна се знае дека малигните клетки имаат невообичаен број на хромозоми... Тимот истражувачи предводени од Универзитетот во Тел Авив, како што велат, ја откриле „Ахиловата пета“ на тие клетки на ракот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close