СветСвет.Портал

Израелски дрон нападна автомобил со сили на Хезболах

Израелско беспилотно летало гаѓаше автомобил кој превезувал сили на Хезболах во Сирија во близина на границата со Либан, изјави денеска командантот на просириската регионална алијанса.

Бејрут, 15 април 2020 (МИА) – Израелско беспилотно летало гаѓаше автомобил кој превезувал сили на Хезболах во Сирија во близина на границата со Либан, изјави денеска командантот на просириската регионална алијанса.

Како што пренесуваат странските агенции, во нападот нема жртви, бидејќи патниците избегале од автомобилот пред да биде погоден и уништен. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close