БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Израелски бизнисмени ќе произведуваат индустриски и фармацевтски канабис во Солун

Израелски приватни инвеститори, преку инвестиција вредна шест милиони евра, во Солун ќе произведуваат индустриски и медицински канабис што ќе се извезува во Европа и Израел, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close