СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева

„Во текот на ноќта, израелската армија погодија военоразузнавачки објект на терористичката организација Хамас, лоциран во северниот дел на појасот Газа“, соопшти војската.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close