Свет

Израелка пронајдена мртва во близина на еврејска населба на Западниот брег

Израелка е пронајдена мртва во шума во близина на еврејска населба на окупираниот Западен брег, соопшти израелската полиција, наведувајќи дека е покрената истрага.

Back to top button
Close
Close