СветСвет.Портал

Израел треба да одлучи за соработка со Меѓународниот кривичен суд

Израел треба да одлучи дали ќе соработува со истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг за наводните злосторства извршени на палестински територии, изјави денеска висок претставник на израелското Министерство за правда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close