СветСвет.Портал

Израел соопшти дека е завршена размената на затвореници со Сирија

Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рано изутринава соопшти дека е завршена размената на затвореници со Сирија, благодарејќи на посредувањето на Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close