СветСвет.Портал

Израел се надева дека ќе вакцинира една третина од населението за 30 дена

Израел се надева дека ќе вакцинира околу една третина од својата популација против Коронавирус наредниот месец, со што ќе биде можеби првата земја во светот што постигнала ваква цел, јави израелската агенција ТПС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close