Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израел мобилизира 9.000 резервисти

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц денеска и нареди на израелската армија да повика 9.000 резервисти, соопшти прес-службата на Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close