Svet.SlajderСвет

Израел и Бахреин потпишаа договор за воспоставување дипломатски односи

Израел и Бахреин денеска одлучија да воспостават официјални дипломатски односи со што малата земја од Заливот стана четвртата арапска држава што ги нормализира односите со Израел.

Back to top button
Close
Close