СветСвет.Слајдер

Израел го обвини Иран за нападот врз танкерот „Мерсер стрит“

Израел денеска го обвини Иран дека го организирал нападот врз танкер за нафта во близина на брегот на Оман, при што загинаа двајца членови на екипажот, британски и романски државјани

Back to top button
Close
Close