Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израел ги заострува мерките за справување со коронавирусот

Израелската Влада денеска донесе одлука за заострување на мерките за контрола на коронавирусот, откако беше забележано алармантно зголемување на бројот на новозаразени.

Back to top button
Close
Close