СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израел ги очекува првите вакцини на Модерна најдоцна во март

Израел очекува испораките на вакцината, развиена од американската компанија „Модерна“, да започнат најдоцна во март, изјави министерот за здравство Џули Еделштајн.

Back to top button
Close
Close