Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израел е прва земја во светот што ќе ги укине ограничувањата само за вакцинираните лица

Израел од 21 февруари ќе почне да ги укинува ограничувањата против коронавирус, но само за вакцинирани и оние кои го биле излекувани од Ковид-19, соопшти Министерството за туризам на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close