Svet.SlajderСветСвет.Портал

Израел демантира дека почнал копнена операција во Појасот Газа

Израел отвори артилериски оган и изврши повеќе воздушни напади врз палестинските милитанти во Појасот Газа, по ракетирањето на израелска територија, но израелската војска наведува дека немало копнена инвазија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close