Дописници МКДОпштински вести

Изостана и рибната чорба и масовното капење за Денот на рибарите во Охрид

Без староградска музика, греано вино, топла ракија и пача минува годинешниот празник Собор на Свети Јован Крстител во Охрид. Целата манифестација на Денот на рибарите во Охрид е откажана поради познатата ситуација наметната од епидемијата. Оваа година сите активности врзани за прославувањето на Богојавленските празници во Охрид минуваат под строги протоколи и без организирани собири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close