0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Изминатото деноноќие полицискиот час не го почитувале 42 лица

Во текот на изминатите 24 часа на ниво на цела држава вкупно 42 лица не го почитувале полицискиот час, а од нив 32 се приведени, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.  Оттаму информираат дека на 53 лица им се издадени решенија за изолација, а 76 лица потпишале изјави за самоизолација.

Скопје, 28 април 2020 (МИА) – Во текот на изминатите 24 часа на ниво на цела држава вкупно 42 лица не го почитувале полицискиот час, а од нив 32 се приведени, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Оттаму информираат дека на 53 лица им се издадени решенија за изолација, а 76 лица потпишале изјави за самоизолација.

– Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација, инфомираат од МВР. оџ/бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close