0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Изминатото деноноќие 576 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (26-27 јуни) на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 576 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.

Скопје, 27 јуни 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие (26-27 јуни) на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 576 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.

МВР апелир до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19. оџ/са/

Back to top button
Close
Close