0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Изминатото деноноќие 504 граѓани не носеле заштитна маска

Во текот на изминатите 24 часа полицијата регистрирала 504 прекршоци за неносење на заштитна маска. 

Скопје, 11 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатите 24 часа полицијата регистрирала 504 прекршоци за неносење на заштитна маска.

Министерството за внатрешни работи секојдневно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата кои се во насока на спречување на ширењето на Ковид -19. бак/дма/

Back to top button
Close
Close