0_Македонија.ПорталМКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Изминатото деноноќие 42 прекршувања на забраната за движење и 521 санкција за неносење маска

Изминатото деноноќие имало 42 прекршувања на забраната за движење и 521 санкции за неносење маска,  информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 29 април 2021 (МИА) – Изминатото деноноќие имало 42 прекршувања на забраната за движење и 521 санкции за неносење маска, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. ар/дма/

 

Таг
Back to top button
Close
Close