БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Изминатиов период околу 54 илјади невработени лица не се пријавиле во Агенцијата за вработување

Заклучно со денеска, околу 54 илјади лица доцнат со пријава во евиденцијата на невработени лица како активни баратели на работа и други лица кои бараат работа, односно пасивни баратели на работа, соопшти денеска на прес-конференција директорот на Агенцијата за вработување, Абдуш Демири. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close